След като във вчерашния ден стотици пожарникари протестираха срещу правителството, днес близо 1000 полицаи от цялата страна протестираха пред Народното събрание. Мотивът за недоволството е недостатъчното финансиране, както и за начина, по който се обсъждат структурни промени в Министерството на вътрешните работи. Служителите в МВР са недоволни, че заплатите им не са актуализирани с години, а проблемите според тях се игнорират. Припомняме, че вчера около 300 служители на пожарната излязоха на протест в София с искане за увеличение на заплатите с 20% и срещу обособяването на дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ като самостоятелна структура извън МВР. Още през януари първо СФСМВР обяви протестна готовност, а по-късно към идеята се присъединиха ССЗБ и синдикат „Огнеборец“. През седмицата се проведе среща със синдикатите в МВР в Министерски съвет, а вчера 128та по доходите в силовото ведомство бе обсъдена и на извънредно заседание на Съвета за социално партньорство. Синдикатите приемат като положително началото на диалог по поставените от тях проблеми, но за момента не се отказват от протестните си действия, като протест на полицаите е предвиден за утре.
Тенденции
- Журналист с призив към ГЕРБ, ПП, ДБ и „Синя България“: Последвайте позицията на ДПС за Комисията за досиетата! Времето е разделно
- Пазари Север ЕАД продължава да залага на качеството и богатия избор
- „Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим“
МОЛ: Галин Евтимов - neudobnitebg@gmail.com

