След като се оказа, че Държавата ни е най-състрадателна в света и дава пари, храна, подслон, безплатни лекарски услуги и други на „клети украинци, които бягат от война“, сега се оказва, че украинските граждани имат и специални паркоместа в центъра на София, които са само за тях. Наша редовна читателка ни изпрати снимка на едно от специалните паркоместа в София, което се намира до малкото НДК и на табелата му пише „Паркоместа за автомобили с украинска регистрация“. Националният дворец на културата е държавно дружество, което означава, че новата четворна коалиция, начело с „Продължаваме промяната“ е взела това решение. То е под шапката на Министерството на културата, което е управлявано от Атанас Атанасов от ПП. В столицата паркоместата са много малко и постоянно жителите й се притесняват, че няма къде да паркират, но за сметка на това Кирил Петков и компания са решили да усложнят този проблем още повече и да дадат малкото останали паркоместа на украинци със скъпи возила.
Тенденции
- „Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим“
- Клетва на Трайчо Трайков и ключови решения очакват заседанието на СОС
- Премиерът Румен Радев участва в международната конференция за възстановяването на Украйна
МОЛ: Галин Евтимов - neudobnitebg@gmail.com

