Лидерът на ДПС – НОВО НАЧАЛО и председател на парламентарната група на ДПС – НОВО НАЧАЛО Делян Пеевски изрази удовлетворение от решението на Народното събрание, с което Министерският съвет се задължава да внесе законопроект за ратифициране на споразумението за присъединяване на България към Борда за мир.
В кулоарите на парламента Пеевски заяви, че решението е важна стъпка за ясната позиция на страната по международни инициативи, свързани със сигурността и стабилността.
„Много съм доволен от решението на парламента за приемането на решение за ратификация на Съвета за мир на президента Тръмп. Петроханците днес приключиха“, заяви лидерът на ДПС – НОВО НАЧАЛО.
По думите му днешното гласуване показва, че парламентът може да взема стратегически решения, които да защитават интересите на България на международната сцена.
Пеевски отправи и критики към политическите си опоненти, като заяви, че позицията им по темата показва различия в отношението към международните партньорства на страната.
„ППДБ показаха, че те обичат Америка, само когато Америка е на Сорос. Чухте ги ясно как громят Америка и президента на Америка. Жалка гледка“, коментира още лидерът на ДПС – НОВО НАЧАЛО.
Той подчерта, че за ДПС – НОВО НАЧАЛО подобни инициативи са важни, защото дават възможност България да бъде активен участник в процесите, свързани със сигурността и стабилността в глобален план.

