Народното събрание прекрати правомощията на Делян Добрев от ГЕРБ-СДС като народен представител. Решението беше прието, след като в началото на седмицата в парламента беше внесена молбата му за освобождаване.
Добрев обяви през уикенда, че се оттегля от Народното събрание. В изявлението си той припомни, че е в политиката от близо 20 години, като политическият му път започва през 2007 година, когато става общински съветник.
През годините Делян Добрев е бил народен представител, заместник-министър, министър, както и председател на парламентарни комисии, сред които енергийната и бюджетната комисия.
Той посочи, че в ГЕРБ му е била дадена възможност да премине през различни позиции и отговорности в публичния живот. По думите му обаче е дошъл моментът по-младото поколение да поеме по-водеща роля.
С решението на парламента депутатските му правомощия вече са официално прекратени.

