Един от най-активните народни представители на ГЕРБ Николай Нанков отправи остри критики към предложението за увеличение на цената на винетките с 30 процента. В публикация в социалните мрежи той коментира, че подобна мярка ще натовари допълнително българските граждани и бизнеса.
„Първото реално действие (извън медийните пушилки) на „заслужилия артист“ в ролята на регионален министър – Шишков, е предложението му за вдигане цената на винетките с 30%. Хайде честито на цялата „публика“, на която започнаха да ѝ късат билетчета за „Шоуто на Шишков“!“, написа Нанков.
Според депутата подобни решения не дават отговор на очакванията на хората за по-добра пътна инфраструктура и по-ефективно управление, а вместо това водят до ново финансово натоварване за шофьорите.
Николай Нанков неведнъж е заявявал, че приоритет трябва да бъдат инвестициите в пътната мрежа, качественото изпълнение на ремонтите и предвидимата политика към гражданите, а не увеличаването на таксите без достатъчно аргументи.
Позицията му предизвика коментари в общественото пространство, като темата за евентуалното поскъпване на винетките продължава да бъде сред най-дискутираните въпроси, свързани с транспортната политика и разходите на българските шофьори.

