В първия ден на парламента се състояха цели 7 протеста. Най-голям бе този на ДПС – Ново начало.
Лидерът Делян Пеевски събра близо 10 000 души с посланието – „Не сме фантоми“. Във видеото ще наблюдавате интервюта с едни от най-силните кметове и личности в партията, както и цялата реч на председателя Пеевски, който бе посрещнат като герой от тълпата.
Много по-малобройни като протести бяха тези на Величие и ВМРО, които искаха касиране на вота.
В близост до църквата „Света Неделя“ недоволството си показаха и родители на деца, които са починали след агресия на пътя.

