Напрежение във влак 8656 Ихтиман – София: Пътници отказаха да напуснат първа класа след проверка, пише NewsNow.bg.
Напрежение възникна във влак №8656 по направлението Ихтиман – София, днес след като кондукторът установил, че част от пътниците пътуват в първа класа без необходимия билет или доплащане за съответното място.
По информация от очевидци служителят на БДЖ е подходил спокойно и възпитано, като е обяснил на пътниците, че съгласно правилата на железопътния превозвач за пътуване в първа класа се изисква допълнително заплащане. На гражданите е било предложено или да доплатят за местата си, или да се преместят във вагон втора класа.
Част от пътничките обаче реагирали остро и отказали да изпълнят указанията на кондуктора. Последвали повишен тон и словесни спорове, които за кратко създали напрежение във влака.
Въпреки ситуацията служителят запазил професионално поведение и продължил да настоява за спазване на правилата. След разговор и разяснение на условията за пътуване, пътничките в крайна сметка напуснали първа класа и се преместили на определените за тях места.
Случаят е поредно напомняне за необходимостта от спазване на правилата при пътуване с обществен транспорт и за важната роля на железопътните служители, които ежедневно следят за реда и комфорта на всички Пътници . Newsnow.bg призовава министъра на транспорта, Георги Пеев, и министъра на вътрешните работи, Иван Демерджиев, да проведат среща с цел обсъждане и предприемане на мерки за въвеждане на транспортна полиция или бодикамери за контрольорите през летния сезон.

