Столичният зоопарк с нови попълнения. От петък в на територията му се помещава двойка персийски леопарди Надир и Зара. Те са в категория „Застрашен вид“ в Световната червена книга. Зоологическа градина – София ги е получила по линия на Европейската програма за застрашени видове с цел размножаване. От зоопарка, се надяват животните да се възпроизведат, за да могат да бъдат включени за спасяване на вида на Европейската асоциация на зоопарковете и аквариумите. Персийският леопард е най-едрият подвид на леопарда в света. Популацията му намалява все повече. Днес в природата са останали около 1 300 индивида. Основните заплахи за персийските леопарди са бракониерството и преследването от човека, загубата на местообитание, безпокойство и военните конфликти в ареала му.
Тенденции
- Журналист с призив към ГЕРБ, ПП, ДБ и „Синя България“: Последвайте позицията на ДПС за Комисията за досиетата! Времето е разделно
- Пазари Север ЕАД продължава да залага на качеството и богатия избор
- „Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим“
МОЛ: Галин Евтимов - neudobnitebg@gmail.com

